2013 SGK Memur Alımı yapılacak başvuru

Sponsor Bağlantılar

,

2013 SGK Memur Alımı yapılacak başvuru

Sosyal Güvenlik KurumuSGK kamu personel vememur alımları kapsamında önümüzdeki dönemde 4 bin memur alımı gerçekleştirecek. SGK’da çalışmak isteyen memur adayları 4 bin kişilik kadrolu personel memur alımında önümüzdeki dönemde yararlanabilecekler. Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sosyal güvenlik uzmanı ve uzman yardımcısı alımı için 3 bin 969 kadro ihdas edilecek.

Sigortalı lehine bazı düzenlemeler içeren ve sosyal güvenlik destek prim borçlarını yeniden yapılandıran tasarı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Sponsor Bağlantılar

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na göre, lise ve dengi öğrenimlerini tamamlayıp aynı yıl içerisinde yükseköğrenimlerine başlayan öğrenciler, 120 gün süreyle sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edecek. Maluller ve gaziler ile eşleri, özel hastanede ilave ücret ödemeyecek.

Emeklilik veya yaşlılık aylığı alırken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara yersiz ödendiği tespit edilen aylıklarla ilgili borçları yapılandırılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sosyal güvenlik uzmanı ve uzman yardımcısı alımı için 3 bin 969 kadro ihdas edilecek.

Sendikaların 7 Kasım’dan sonraki yetki tespit talepleri işyeri çoğunluğuna göre sonuçlandırılacak.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Sponsor Bağlantılar

AnaSayfa

Eleman Arama Sitesi:

 • sgk memur alımı
 • sgk memur alımı 2013
 • sgk personel alımı 2013
 • memur alımı 2013
 • 2013 memur alımı
 1. iskur
  Oca 6th, 2013 at 09:21 | #1

  sosyal sigortalar kurumlarına nasıl başvurabilirim

 2. esma ören
  Oca 30th, 2013 at 10:20 | #4

  Başvuru tarihi ne zaman?

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Küfürlü ve argo tabirler kullanmak yasaktır, yorum yaparken yaptığınız yorum'dan, ek-is.gen.tr değil siz sorumlu tutulursunuz.