2013 İşkur Meslek Edindirme Kursları Kayıt

Sponsor Bağlantılar

İşkur Başvuru Sitesi Sizlere Hizmet Veriyor

Değerli vatandaşlar ve değerli okurlarımız,  işkur iş ilanlarına yer vermeye devam ediyor ve sizlere iş istihdamı sağlamak için hizmet veriyoruz.

işkur sistem olarak çok basit ve işlevsel bir yapıya sahiptir. işkur bünyesinde eleman arayan firmalar veya kurumlar kayıt yaptırmaktadırlar. Bu kayıt yaptıran firmalar istedikleri özelliklere sahip işçi profilini belirtmektedirler. Bu profile göre de kişiler iş başvurusunda bulunmaktadırlar. işkur sistemi sadece özel sektörün eleman ihtiyacını karşılamak için kurulmamıştır. Devlet kurumlarında da bazen belirli sebeplerden ötürü geçici işçi istihdamı ihtiyacı da doğabilmektedir. Örneğin bir okulun kadrolu bayan hizmetlisi doğum yaptı veya hastalandı, uzun süreli rapor aldı. Bu durumda Milli Eğitim Müdürlüğü İŞKUR a başvuruda bulunarak personel ilanı açılmasını istemektedir.

Sponsor Bağlantılar

is_garantili_iskur_kurslari_2_bin_tl_maas_sagliyor_h6340

İŞKUR da bu şartları taşıyan bir iş ilanı açarak personel karşılamaktadır. Ülkemizin mali yapısı gereği bütün devlet kurumlarındaki hizmetli kadrosu, memur kadrosu veya çok fazla bir vasıf gerektirmeyen kadrolar tam olarak doldurulmamaktadırlar. Bu sebeple bu personel ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile İŞKUR sistemine işveren olarak kayıt açarak gerekli profilde işçi aramaktadırlar. Bu yolla devlet kurumlarının işleri de aksamadan devam edecektir. Aynı şekilde iş arayan vatandaşlarımız da İŞKUR sistemine kayıt yaptırarak kendi potansiyellerine göre işler bulmaktadırlar. Öncelikle bilinmesi gereken şey başvuruda bulunacak olan kişileri İŞKUR sistemine bütün bilgilerini gerçekçi ve tam olarak girmeleridir. Çünkü işverenler işçi talebinde bulundukları zaman tam anlamı ile işini görebilecek ve verimli olabilecek işçileri seçmektedirler. Aynı zamanda her gün yeni iş ilanları sisteme yüklenmektedir. Bunların takip edilmesi gerekir

 

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 2013 Part Time Türkçe Öğretmeni başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Eleman Arama Sitesi:

  • işkur kursları
  • çorum işkur kursları
  • meslek edindirme kursları istanbul
  • işkur meslek edindirme kursları
  • işkur kursları başvuru
Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Küfürlü ve argo tabirler kullanmak yasaktır, yorum yaparken yaptığınız yorum'dan, ek-is.gen.tr değil siz sorumlu tutulursunuz.